8gfk-schwimmbecken-berlin-gfk-pool-fertigschwimmbecken-hersteller-starpool-producent-basenow-schwimmbecken-aus-polen-pool-aus-polen-einbaubecken-pool-berlin-02

Dużą zaletą basenów poliestrowych jest ich łatwość montażu. Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama różnego rodzaju basenów, które można dostosować do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Zanim jednak rozpocznie się sezon kąpielowy, należy basen zamontować – to wymaga przede wszystkim wykonania wcześniejszych prac dotyczących wykopu oraz właściwego wykończenia jego dna.

3gfk-schwimmbecken-berlin-gfk-pool-fertigschwimmbecken-hersteller-starpool-producent-basenow-schwimmbecken-aus-polen-pool-aus-polen-einbaubecken-pool-berlin-02Gotowy basen kąpielowy umieszczany jest w wykopie odpowiadającym jego wymiarom z lekkim naddatkiem. Szczególnie ważne jest przy tym właściwe przygotowanie dna wykopu, ponieważ wtedy, gdy nie będzie ono właściwie utwardzone i wypoziomowane, basen nie będzie nadawał się do użytku.

Dno najczęściej wykłada się warstwą żwirku, która następnie jest ubijana, a następnie umieszcza się na nim warstwę piasku wraz z cementem, przeważnie w proporcji 5:1 – jest to tak zwana podsypka cementowa. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykonanie cienkiej warstwy wylewki betonowej, niemniej nie jest to niezbędne. Na terenach podmokłych z kolei poleca się wykonanie wylewki betonowej zbrojonej o warstwie 10-15 centymetrów. Niezależne od obranego rozwiązania, należy zadbać o to, aby dno było idealnie poziome. Tak przygotowany grunt jest następnie wykładany styropianem dla dodatkowej izolacji.

Więcej informacji na temat przygotowania dna udzieli producent basenów lub sprzedawca. Niektóre firmy zapewniają klientom kompleksową obsługę wraz z montażem.

http://pool4you.pl

Montaż basenu poliestrowego – jak przygotować dno wykopu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *